Bölcsőde története:
Mezőberényben a Bölcsőde története több mint 60 éves múltra tekint vissza, hiszen 1949 májusában nyitotta meg először kapuit a Munkácsy utca 10 sz. alatt. Ebben az adoptált, a kor követelményeitől egyre inkább lemaradó épületben működött a gyermekek – akkor még elsősorban – gondozása-nevelése egészen 2011-ig, amikor a Dél-Alföldi Operatív Program keretében elnyert pályázati támogatásnak és Mezőberény Város Önkormányzatának köszönhetően lehetőség nyílt egy teljesen új bölcsőde megépítésére, amely 2011. május elsején kezdte meg működését. A 200 millió Ft-os beruházás eredményeként az összesen 852 m² alapterületű épületben 56 férőhellyel 2 gondozási egységben 2-2 csoportszoba és a hozzá tartozó játszóudvar kialakítása történt meg. A csoportszobák világosak, jól felszereltek, közvetlenül kapcsolódnak a gyermekátadó helyiséghez, a fürdőszobához, a matrac-játék raktárhoz és teraszhoz. Minőségi játékeszközök, mozgásfejlesztők várják a gyermekeket, mind a csoportszobákban, mind pedig az udvaron. A gyermekek ezáltal biztonságos, szép, esztétikus környezetben töltik napjaikat, és ehhez a kisgyermeknevelők ízléses, az évkörhöz és ünnepekhez kapcsolódó dekorációja is társul. A bölcsődében az önálló főzőkonyha, tejkonyha garanciát biztosít a minőségileg helyes összetételű, az életkori sajátosságokhoz igazodó táplálék biztosítására. Funkcióbővülést jelent a babakocsi tároló, a kerti játéktárolók, a tűzjelző rendszer és a parkolók kialakítása is. Az eltelt 60 év alatt a szakmai munka azóta nagyon sokat változott, fejlődött, átértékelődött – és már inkább a nevelésre fektetjük a hangsúlyt. Nevelve gondozunk.
Bölcsőde feladata:
A kisgyermekek képességfejlesztésében hatékony támogatást adjon a szülőknek. A szakemberek többségének véleménye szerint , az életnek ebben az érzékeny szakaszában kell megalapozni azokat a készségeket, lelki kondíciókat, melyek az egészséges személyiségfejlődéshez, identitáshoz, a sikeres életút befutásához szükségesek. A gyermekek életkori és egyéni sajátosságainak figyelembevételével elősegíti harmonikus testi és szellemi fejlődésüket. Játék közben jut idő higiénés szokások elsajátítására, társas kapcsolatok kialakítására. Így bátran állíthatjuk, hogy a jövő bölcsője a bölcsőde! Mindezek mellett segíti a szülők munkavállalását, mely idő alatt biztosítja a kisgyermekek szakszerű gondozását, nevelését. A folyamatos napirendet a családihoz hasonló módon igyekszünk kialakítani. A gyermekek beszoktatása a szülővel együtt, fokozatos történik. A bölcsődében töltött idő napról-napra emelkedik, a szülő fokozatosan adja át a gyermekével való foglalkozást a csoportban a saját gondozónőnek. A csoportszobákban korcsoportnak megfelelő játékok állnak a gyerekek rendelkezésére. Jó idő esetén, a tágas udvaron tölthetik a játékidőt.
Bölcsődénk a szülők felé nyitott, naponta tájékoztatást nyújtunk a napközben történt eseményekről, az étkezésről, alvásról, a játéktevékenységről, egészségi állapotról. Évente szülői értekezletet tartunk, negyedévente szülőcsoportos megbeszélést.
Saját konyhánkban az évszaknak megfelelő friss zöldség, gyümölcs, hús és tejtermékek felhasználásával készült ételek kerülnek a gyermek asztalára. Reggelit, tízórait, ebédet, uzsonnát, táplálékallergiában szenvedő gyermek részére diétát biztosítunk.